Często zadawane pytania.
JAK NALEŻY STOSOWAĆ KOLAGEN?

Na czystą, wilgotną skórę nakładamy niewielką ilość preparatu dokładnie go rozsmarowując. Na całą skórę twarzy wystarczą 2-3 aplikacje dozownika.

Skóra przed nałożeniem kolagenu musi być dokładnie umyta mydłem. Nie można nakładać kolagenu na skórę umytą tonikiem, czy też mleczkiem do zmywania makijażu, gdyż te preparaty zawierają alkohole i mają odczyn kwaśny, przy którym białko - jakim jest kolagen - ulega ścięciu.

Po ok. 2-3 minutach od nałożenia, kolagen już wbudowuje się w głębsze warstwy skóry odbudowując siatkę proteinową.

Po zastosowaniu kolagenu na skórę - może wystąpić efekt ściągania skóry. Można go zniwelować stosując /ok. 15 minut po aplikacji kolagenu, lekki krem nawilżający, bez kwasów owocowych, retinolu, cynku, ceramidy i olejków o odczynie kwaśnym.

Zaleca się stosowanie kolagenu 2-3 razy dziennie, aby zregenerować i odbudować skórę.

Tak samo stosuje się kolagen na blizny, oparzenia, rozstępy czy cellulit.


JAK STOSOWAĆ KOLAGEN NA WŁOSY?
 1. Dokładne myjemy włosy łagodnym szamponem.
 2. Wcieramy żel kolagenowy w skórę głowy i rozprowadzamy jego nadmiar na włosy.
 3. Nie spłukujemy kolagenu, chyba że chcemy dodatkowo zastosować odżywkę na włosy.
 4. Suszymy głowę niezbyt gorącym powietrzem, ze znacznej odległości.

Proces całkowitej wymiany kolagenu w skórze ludzkiej trwa 100-130 dni - i przed upływem tego czasu nie należy oczekiwać spektakularnych efektów kuracji Kolagenem Naturalnym. Nastąpi nawilżenie, "rozświetlenie", "zbrzoskwinienie" skóry, ale pierwszego obiektywnego efektu redukcji zmarszczek należy oczekiwać - najwcześniej w czwartym miesiącu aplikacji preparatu.


JAKIE SĄ SZYBKIE ORAZ PEWNE SPOSOBY: NA POZBYCIE SIĘ ZMARSZCZEK, ODMŁODZENIE TWOJEJ SKÓRY TWARZY I ZATRZYMANIE PROCESU STARZENIA SIĘ?

Najuczciwsza odpowiedź zaprzeczająca wszelkiej kosmetycznej reklamie, brzmi: "Nie ma takiego sposobu... ale:

 • można wypełnić istniejącą zmarszczkę na 6-8 miesięcy implantem kolagenu bydlęcego - zabieg jest skuteczny, bardzo drogi i trudny do wykonania w Europie;
 • optycznie naprężyć zmarszczkę na czas 4-6 miesięcy, ostrzykując ją botuliną (jadem kiełbasianym), istnieje pewne ryzyko zakodowania grymasów zwanych "efektem Breżniewa" - ceny tych zabiegów stają się przystępne;
 • ostrzykiwać skórę preparatami Restylane, Perlane, Juvederm, Hyloform, JAL system, New Feel, alkoholem poliwinylowym, embrioblastami lub wypełniaczami trwałymi np: Aquamid, Artecol - wszystkim tym zabiegom towarzyszą opinie od entuzjastycznych, po bardzo krytyczne;
 • dokonać dermabrazji chirurgicznej, mechanicznej, fenolowej lub laserowej (zabieg w znieczuleniu, zaciera istotnie drobne zmarszczki, ale wyłącza z życia towarzyskiego na kilkanaście dni);
 • poddać się serii zabiegów jonoforezy (skuteczność powyżej 12-15 sesji).

Są to wszystko zabiegi mniej lub więcej inwazyjne, ale dla osób niecierpliwych jedyne dostępne, kosztowne (600 - 4.000 PLN). Przynoszą lepsze lub gorsze efekty w czasie 1-5 tygodni i dla wielu kobiet warte są każdej ceny.


CO POZOSTAJE KOBIETOM, KTÓRE NIE DYSPONUJĄ JEDNORAZOWO KWOTĄ 600 - 4.000 ZŁ I CZASEM, KTÓREGO ŻĄDAJĄ ZABIEGI INWAZYJNE?
 • po pierwsze - cierpliwość;
 • po drugie - stosowanie 1-2 razy w tygodniu peelingu;
 • po trzecie - nasycenie skóry min. 2 razy dziennie Kolagenem Naturalnym;
 • po czwarte - używanie ponadstandardowych kremów;
 • po piąte - zmiana zwyczajów żywieniowych lub suplementacja diety.

Proces całkowitej wymiany kolagenu w skórze ludzkiej trwa 100-130 dni - i przed upływem tego czasu nie należy oczekiwać spektakularnych efektów kuracji Kolagenem Naturalnym. Nastąpi nawilżenie, "rozświetlenie", "zbrzoskwinienie" skóry, ale pierwszego obiektywnego efektu redukcji zmarszczek należy oczekiwać najwcześniej w czwartym miesiącu aplikacji preparatu. Jest to uwarunkowane dodatkowo prawidłowym metabolizmem w organizmie kwasu askorbinowego (witaminy C). Osoby z obniżonym poziomem tej witaminy (np. palacze tytoniu) muszą się liczyć z nieskutecznością aplikacji kolagenu, o ile nie suplementują swojej diety kwasem askorbinowym.


CZEMU ZASTRZYKI Z KOLAGENEM NIE SĄ LEPSZE?

Zastrzyki kolagenowe są wykonywane przy użyciu kolagenu bydlęcego (tego samego, który zawierały kiedyś kosmetyki), który nie jest biologicznie aktywny i wchłania się w strukturę skóry w bardzo małym stopniu.


DLACZEGO KOLAGEN NATURALNY JEST O WIELE LEPSZY OD BOTOXU?

Po pierwsze Kolagen Q5-26 zawiera włókna kolagenowe, takie jak u człowieka, i jest rozpoznawany przez organizm, jako element przyjazny. Botox natomiast jest toksyną (pałeczki jadu kiełbasianego), która powoduje zwiotczenie i tymczasową utratę zdolności kurczenia się mięśni, więc i skóra wygładza się. Jego nieprawidłowe wstrzyknięcie może spowodować duże szkody w postaci porażeń mięśni twarzy i idące za tym duże zaburzenia mimiki twarzy. Dodatkowo zabieg trzeba powtarzać co kilka miesięcy (w co raz dłuższych odstępach), gdyż w końcu mięśnie odzyskują zdolność kurczenia się. Kolagen Naturalny natomiast nie posiada żadnych skutków ubocznych a jego stosowanie jest w 100% bezpieczne dla organizmu człowieka i możliwe na całym ciele a nie tylko na twarzy.


CZY KOLAGEN MOŻE UZALEŻNIĆ SKÓRĘ? CZY ORGANIZM NIE PRZYZWYCZAI SIĘ DO DOSTARCZANIA MU TEGO BIAŁKA "Z ZEWNĄTRZ" I NIE ZANIECHA "WŁASNEJ PRODUKCJI"?

Dotychczasowe badania wskazują, że zaobserwowany obiektywny przybytek tkanki skórnej po około 100-dniowym nieinwazyjnym liftingu kolagenowym, jest efektem nie tyle dostarczania tkance białka podporowego z zewnątrz, co "obudzenia" fibroblastów poprzez taką właśnie stymulację i jak, gdyby zmuszenia ich do wysiłku produkcyjnego w okresie, gdy zaczynają myśleć już o emeryturze. Ścisła odpowiedź na to pytanie wymaga 2-3 lat badań klinicznych.


Z JAKICH RYB POWSTAJE KOLAGEN?

Kolagen powstaje z ryb słodkowodnych a konkretnie z ryby tołpygi.


CO TO JEST ELASTYNA, KTÓRA WYSTĘPUJE W SKŁADZIE PREPARATU?

Jest to również białko podporowe, siostrzane niejako dla kolagenu. Stanowi około 3% białek skóry.


CZYM SIĘ RÓŻNI KREM ZA 10 ZŁ - OD KREMU ZA 1.000 ZŁ?

Otóż różnic może być wiele. Przede wszystkim składnikami. Krem za 10 lub nawet 50 zł nie zawiera na pewno nośników (transporterów) witamin w głąb skóry. Nie należy spodziewać się w nim również substancji aktywnych nowej generacji i wysokiej jakości, w ilościach procentowo znacznych, gdyż te są po prostu drogie. Substancji tych nie ma jednak w kosmetologii zbyt dużo. Jeszcze mniej jest wyciągów roślinnych o sprawdzonej klinicznie skuteczności. Dlatego radosna twórczość autorów nazewnictwa komponentów kremowych, to najczęściej zwykły szum informacyjny. Każda firma kosmetyczna, chcąca przetrwać w walce konkurencyjnej, zmuszona jest dwa razy do roku wprowadzać - nowość i raz na dwa lata - hit, najlepiej w postaci całej serii produktów. Dlatego fantazje i kłamstwa w promocji, czy reklamie przekroczyły już przed wielu laty granice prawdopodobieństwa i nawet dobrego smaku.


CZY KREM ZA 1.000 ZŁ JEST STO RAZY LEPSZY OD KREMU ZA 10 ZŁ?

Niestety nie. Co najmniej 80% jego ceny, to marża i koszt kampanii reklamowej, tym większy, im dostojniejszy koncern za kampanią tą stoi. Jednakże w kosmetykach opartych o składniki najwyższej jakości można się spodziewać, jako podłoża delikatnych olejków oraz wyselekcjonowanych i sprawdzonych wyciągów roślinnych, podczas gdy kremy tanie, to zazwyczaj po prostu olej mineralny, lanolina, aromat i kilka słodkich głupstw na etykiecie. Ekskluzywne kosmetyki wyróżniają się uczciwą procentowo zawartością skutecznych substancji aktywnych i skomplikowanym systemem nośników transportujących je w głąb skóry. Posiadają aksamitną konsystencję, piękną barwę i miły zapach. Pamiętać należy wszak o jednym: bez względu na cenę i obietnice reklamowe - nie istnieje obecnie na rynku krem o bezspornie dowiedzionej zdolności likwidacji istniejącej już zmarszczki w skórze! Czy warto zatem w ogóle inwestować w kosmetyki? Bezwzględnie tak. Ale z rozsądkiem, przyglądając się ich składowi, a nie sloganom je zachwalającym. Kierując się własnym zadowoleniem z użytkowania.


JAKIE DOSTĘPNE PRODUKTY ŻYWNOŚCIOWE PRZYSPIESZAJĄ ABSORPCJĘ PRZEZ FIBROBLASTY KOLAGENU NATURALNEGO?
 • wszystkie absolutnie bogate w witaminę C (szczególnie w lewoskrętną, łatwiej przyswajalną formę kwasu askorbinowego);
 • buraki i inne warzywa czerwone zawierające krzem;
 • cebula i inne warzywa zawierające siarkę;
 • czarne jagody;
 • pestki dyni;
 • kasza gryczana;
 • skórka kurczaka;
 • żelatyna wieprzowa (golonka, nóżki);
 • łosoś i tuńczyk;
 • papryka;
 • płatki owsiane;
 • ziele skrzypu;
 • soja;
 • wiśnie;
 • wątroba cielęca i drobiowa;
 • marchew;
 • morele;
 • figi;
 • kiełki i zarodki pszenicy;
 • banany.

DLACZEGO WIELE FIRM KOSMETYCZNYCH ODESZŁO W LATACH 2000-2002 OD SUPLEMENTACJI SWOICH KREMÓW KOLAGENEM?

Były trzy przyczyny: mniejsza od oczekiwanej skuteczność kolagenu bydlęcego, nieaktywnego biologicznie; zbyt płytka jego wchłanialność; obawy przed przenoszeniem tą drogą choroby wściekłych krów.


CZYM SIĘ RÓŻNI KOLAGEN RYBI OD BYDLĘCEGO?

Przede wszystkim nie alergizuje. Im szlachetniejsze gatunki ryb służą do ekstrakcji kolagenu, im mniej zanieczyszczone akweny słodkowodne są źródłem ich odłowu, tym bardziej spada, aż do granicy promilowej błędu statystycznego, odsetek osób, które uczula produkt wytwarzany na bazie ekstraktu w ten sposób pozyskiwanego. Od 1999 roku odchodzi się w chirurgii plastycznej i kosmetologii do kolagenu wołowego. Kolagen rybi wyklucza przeniesienie prionów. Mimo, że ryzyko jego jest znikome, psychoza wytworzona przez media odstręcza klientelę od kolagenu bydlęcego. Najważniejsze wreszcie dla nas. To ekstrakt skór rybich, najpierw łososiowatych, potem karpiowatych, poddał się polskiej metodzie hiperfiltracji poprzez fibroiny jedwabiu, co dało znany nam wszystkim efekt.


SKORO TEN KOLAGEN JEST TAK DOBRY, TO DLACZEGO NIE ZNAM GO Z TELEWIZJI, CZY PRASY?

Po pierwsze koszty wypromowania tej klasy produktu w Polsce przekraczają 50% jego ceny finalnej brutto. Postanowiliśmy zapłacić te pieniądze nie stacjom telewizyjnym i radiowym, nie czasopismom dla dbających o siebie pań, i nie wystawcom billboardów - lecz naszym Dystrybutorom i Klientom.

Reklamy kosmetyków i leków dawno przekroczyły już w swych treściach poziom wiarygodności. Bazują na emocjach i oddziaływaniu na podświadomość. W tej sytuacji niełatwo byłoby nam przekonać rynek, że oto wreszcie rzeczywiście wynaleziono antidotum na starzenie się skóry ludzkiej, a na domiar, wynalazku tego dokonano w Polsce!

Kolagen Naturalny promuje się sam, jak każdy przełomowy specyfik, który po prostu działa. Ustaliliśmy ceny detaliczne preparatu na poziomie wielokrotnie niższym od cen kilku francuskich i amerykańskich kremów, wchodzących właśnie na rynek światowy, a zawierających w sobie 5-9% naszego kolagenu.Jeżeli w zestawie pytań nie ma tego, które Cię interesuje - koniecznie napisz do nas, a chętnie odpowiemy!
e-mail: sklep(małpa)zanea.pl

Nagłówek